19. 03. 2024

Nowe artykuły:
Nuda. Anatomia zjawiska. Film.

Nuda. Anatomia zjawiska. Film.

Zobaczcie świetny dokument na Planete dotyczący naszego systemu nudy – w szkole, pracy itp. Tytuł: „Nuda. Anatomia zjawiska”
Myśl wiodąca: rodzimy się dla przygód, kreatywności, rozwoju, a żyjemy w strasznym systemie nudy i braku kreatywności, który nas zabija… Na nudzie i przemysłowych procedurach oparta jest szkoła, uniwersytety; na nudnych, sprzecznych z potrzebami umysłu regułach oparta jest (prawie wszędzie) praca, ale też cała sfera administracji itp. Z frustracji nudą rodzą sie potem patologie: potrzeba silnych, niekontrolowanych emocji, w tym przemocy, rozładowania stresów wynikłych z życia w tym nudnym systemie! W sumie, system ten – na różne sposoby – wyniszcza nas, a nawet zabija…
Film dokładnie potwierdza tezy, które od dawna głoszę – produkcyjno – konsumpcyjny model, w którym żyjemy jest sprzeczny z naszymi, ludzkimi potrzebami pełnego życia… Kapitalizm i patologiczne religie oraz partie wdrożyły nas do kieratu, który wydrąża nas z człowieczeństwa, a doraźnie służy – naszym manipulantom…
Rzadko mamy czas, aby o tym pomyśleć – ale jak chwyci się całościowy obraz sensu życia w tym świecie – to przeraża!

Tu link do filmu

Podziel się opinią:
Pin Share

Comments

comments

About The Author

Innowator. Ukończył studia na Wydziale Filozoficznym KUL; stypendysta u prof. Leszka Kołakowskiego na University of Oxford. Ukończył także studia podyplomowe: Zarządzanie Finansami i Inwestycje Finansowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Zajmuje się filozofią miasta, architektury (w ramach think-tanku BioCity Project) oraz trendami rozwojowymi w kulturze i cywilizacji, prowadzącymi do zmiany panujących paradygmatów. Także właściciel innowacyjnej agencji konsultingu terytorialnego: Metamorphosis Innova City. W jej ramach zaprojektował i wdrożył kilkanaście innowacyjnych marek i strategii terytorialnych dla wielu polskich miast, w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju i deliberacji społecznej. Współzarządzający Fundacją Nowej Kultury. Redaktor portalu progg.eu Napisz do mnie

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *