19. 03. 2024

Nowe artykuły:
Święto wiosny.

Święto wiosny.

Drodzy progresywni… tak się zastanawiam, czy nie pora już wyraźnie zerwać stereotypowe związki z tradycjami katolickimi (pseudokatolickimi). Jest okazja, aby zacząć od świąt.
Bo czyż nie jest dziwne, że większość z nas \ was nie wierzy w ich boga \ ich tradycje, a urządza święta, które mają je honorować? A robi to tylko z bezrefleksyjnego przyzwyczajenia…
Sugeruję, aby zerwać w głowie związek z tym nieuczciwym przyzwyczajeniem (wyniesionym z dzieciństwa). Pora na dorosłość, czyli na życie w prawdzie. Skoro odrzucamy ta tradycję – odrzućmy też wszelkie formy ich manifestowania. Zacznijmy od świąt.
Mamy zatem nie święta wielkanocne, ale ŚWIĘTO WIOSNY (oni zresztą wieki temu zagarnęli to święto od ludów wcześniejszych (egipcjan, ang. Easter – to święto bogini płodności Isztar… Było to właśnie święto odrodzenia życia po zimie…).
Mówmy zatem – obchodzę święto wiosny. Stwórzmy nowe ryty z nim związane. Na pewno warto wyjść z domu i przyjrzeć się jak odradza się natura. Może warto – przy tej okazji – pomyśleć o naszej planecie, tak strasznie doświadczanej przez nasz patologiczny gatunek…
OGŁASZAM KONKURS NA WASZE POMYSŁY W TYM WZGLĘDZIE… 
Ja wieczorem posłucham „Święta Wiosny” Starawińskiego –

Podziel się opinią:
Pin Share

Comments

comments

About The Author

Innowator. Ukończył studia na Wydziale Filozoficznym KUL; stypendysta u prof. Leszka Kołakowskiego na University of Oxford. Ukończył także studia podyplomowe: Zarządzanie Finansami i Inwestycje Finansowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Zajmuje się filozofią miasta, architektury (w ramach think-tanku BioCity Project) oraz trendami rozwojowymi w kulturze i cywilizacji, prowadzącymi do zmiany panujących paradygmatów. Także właściciel innowacyjnej agencji konsultingu terytorialnego: Metamorphosis Innova City. W jej ramach zaprojektował i wdrożył kilkanaście innowacyjnych marek i strategii terytorialnych dla wielu polskich miast, w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju i deliberacji społecznej. Współzarządzający Fundacją Nowej Kultury. Redaktor portalu progg.eu Napisz do mnie

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *