23. 07. 2024

Nowe artykuły:
Bionika

Bionika

Zob. hasło: biomimikra 

Proponuję rozróżnić znaczenie terminów:

  • biomimikra – ogólna postawa naśladowania natury i stosowania jej rozwiązań w codziennym życiu
  • biomimetyka – nauka studiująca budowę i sposób działania organizmów i stosująca te rozwiązania w wielu dziedzinach ludzkiej cywilizacji (materiałoznawstwo, energetyka, architektura, urbanistyka itp.).
  • bionika – nauka badająca budowę i sposób działania organizmów i stosująca te rozwiązania w technice i budowie urządzeń technicznych.
Podziel się opinią:
Pin Share

Comments

comments

« Back to Glossary Index

About The Author

Innowator. Ukończył studia na Wydziale Filozoficznym KUL; stypendysta u prof. Leszka Kołakowskiego na University of Oxford. Ukończył także studia podyplomowe: Zarządzanie Finansami i Inwestycje Finansowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Zajmuje się filozofią miasta, architektury (w ramach think-tanku BioCity Project) oraz trendami rozwojowymi w kulturze i cywilizacji, prowadzącymi do zmiany panujących paradygmatów. Także właściciel innowacyjnej agencji konsultingu terytorialnego: Metamorphosis Innova City. W jej ramach zaprojektował i wdrożył kilkanaście innowacyjnych marek i strategii terytorialnych dla wielu polskich miast, w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju i deliberacji społecznej. Współzarządzający Fundacją Nowej Kultury. Redaktor portalu progg.eu Napisz do mnie

Related posts