30. 05. 2024

Nowe artykuły:
Holoantropia

Holoantropia

HOLOANTROPIA to holistyczny system życia (nowa faza rozwoju cywilizacji), na który składają się:

  • HOLIZM W POJMOWANIU CZŁOWIEKA – projektuje rozumienie człowieka jako bytu (bycia) opartego na holistycznie pojmowanych potencjałach i wymiarach, które będą w tej nowej fazie cywilizacji odsłaniane, a zarazem aplikowane – w perspektywie zindywidualizowanego traktowania każdego człowieka – do wszelkich układów życiowych, i będzie to jeden z celów tej fazy cywilizacji.
  • INTEGRALIZM W POJMOWANIU SYSTEMU LUDZKIEGO ŻYCIA – ten holistycznie ujmowany człowiek, będzie zarazem pojmowany jako zintegrowany (integrujący się) ze wszystkimi systemami obiegu energii i tworzenia życia panującymi na planecie (lub na nią oddziałującymi) – od świata energii subatomowych przez różnorodne ekosystemy, po świat energii pochodzących z kosmosu.
Podziel się opinią:
Pin Share

Comments

comments

« Back to Glossary Index

About The Author

Innowator. Ukończył studia na Wydziale Filozoficznym KUL; stypendysta u prof. Leszka Kołakowskiego na University of Oxford. Ukończył także studia podyplomowe: Zarządzanie Finansami i Inwestycje Finansowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Zajmuje się filozofią miasta, architektury (w ramach think-tanku BioCity Project) oraz trendami rozwojowymi w kulturze i cywilizacji, prowadzącymi do zmiany panujących paradygmatów. Także właściciel innowacyjnej agencji konsultingu terytorialnego: Metamorphosis Innova City. W jej ramach zaprojektował i wdrożył kilkanaście innowacyjnych marek i strategii terytorialnych dla wielu polskich miast, w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju i deliberacji społecznej. Współzarządzający Fundacją Nowej Kultury. Redaktor portalu progg.eu Napisz do mnie

Related posts