25. 06. 2024

Nowe artykuły:
Technika

Technika

Technika to dziedzina działalności ludzkiej, polegająca na wytwarzaniu przedmiotów (bytów, zjawisk) niewystępujących naturalnie w naturze, zgodnie z określonymi zasadami (czasami wręcz: kunsztem) właściwymi dla zasobów podlegających przekształcaniu. Oznacza także system współpracujących urządzeń technicznych.

Pojęcie to często jest mylone z technologią, czyli wiedzą o optymalizacji zasad wytwarzania tych przedmiotów (np. reguł organizacji procesu, konstrukcji urządzeń itp.).

Podziel się opinią:
Pin Share

Comments

comments

« Back to Glossary Index

About The Author

Innowator. Ukończył studia na Wydziale Filozoficznym KUL; stypendysta u prof. Leszka Kołakowskiego na University of Oxford. Ukończył także studia podyplomowe: Zarządzanie Finansami i Inwestycje Finansowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Zajmuje się filozofią miasta, architektury (w ramach think-tanku BioCity Project) oraz trendami rozwojowymi w kulturze i cywilizacji, prowadzącymi do zmiany panujących paradygmatów. Także właściciel innowacyjnej agencji konsultingu terytorialnego: Metamorphosis Innova City. W jej ramach zaprojektował i wdrożył kilkanaście innowacyjnych marek i strategii terytorialnych dla wielu polskich miast, w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju i deliberacji społecznej. Współzarządzający Fundacją Nowej Kultury. Redaktor portalu progg.eu Napisz do mnie

Related posts