17. 06. 2024

Nowe artykuły:
Portret konformistycznego pokolenia.

Portret konformistycznego pokolenia.

Uwagi dot. współczesnej młodzieży. Straszny świat konformistów zupełnie nie przejmujących się stanem świata. To naprawdę martwi! 

Zmartwienia, jakie mamy z PiS-em to drobiazg, w kontekście postaw współczesnej młodzieży. Mnie w każdym razie znacznie bardziej to dołuje, niż PiS.
Z badań wyłania się obraz konformistów, którym nawet do głowy żaden bunt i dążenie do zmiany świata nie przychodzi do głowy! Obracają się całkowicie wokół „wartości”: „dom-praca-rodzina” (tzw. „familiocentryzm”); jako autorytety wskazują rodziców, nauczycieli i różne gwiazdki itp. Skłaniają się do postaw prawicowych, chociaż prawie całkowicie NIE ROZUMIEJĄ SYSTEMU SPOŁECZNEGO, W KTÓRYM ŻYJĄ (na pytanie o politykę zdecydowana większość odpowiada: „nie interesuję się”). Wszystkiego uczy ich szkoła, którą po prostu „trzeba przetrwać”.

Mamy zatem pokolenie przeciętniaków, którzy chcą tylko wygodnego życia, niczym nie ograniczonej konsumpcji i prowadzenia na korporacyjnej smyczy..! Zostali ulepieni przez korporacje, agresywną reklamę i konserwosów i „kupują” narzuconą im, ulepioną z mentalnych śmieci – tożsamość – bez szemrania; jak złamany wewnętrznie niewolnik… Przeraża to!

A jak pomyślę o moim liceum, i o tym o co nam chodziło… co robiliśmy… a niby komuna była…  Gdyby o tym wiedzieli – pewnie uznali by nas za nieprzystosowanych-do-życia szaleńców, anarchistów, których trzeba by w domach wariatów pozamykać..
Autentycznie, zdołowałem się…

Zob. Aleksandra Lewińska – Jana Pawła II cenią tak, jak Chodakowską. Portret pokolenia, które zagłosuje po raz pierwszy

Podziel się opinią:
Pin Share

Comments

comments

About The Author

Innowator. Ukończył studia na Wydziale Filozoficznym KUL; stypendysta u prof. Leszka Kołakowskiego na University of Oxford. Ukończył także studia podyplomowe: Zarządzanie Finansami i Inwestycje Finansowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Zajmuje się filozofią miasta, architektury (w ramach think-tanku BioCity Project) oraz trendami rozwojowymi w kulturze i cywilizacji, prowadzącymi do zmiany panujących paradygmatów. Także właściciel innowacyjnej agencji konsultingu terytorialnego: Metamorphosis Innova City. W jej ramach zaprojektował i wdrożył kilkanaście innowacyjnych marek i strategii terytorialnych dla wielu polskich miast, w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju i deliberacji społecznej. Współzarządzający Fundacją Nowej Kultury. Redaktor portalu progg.eu Napisz do mnie

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *