21. 05. 2024

Nowe artykuły:
Wy, księża z Episkopatu… jesteście fanatykami!

Wy, księża z Episkopatu… jesteście fanatykami!

Powiedzmy to jasno: propozycja Episkopatu nie dotyczy całkowitego zakazu aborcji.

To jest propozycja, żeby skazywać kobiety na śmierć.

W XXI wieku, w samym środku Europy, wy, księża, patrząc nam, kobietom prosto w twarz, ośmielacie się mówić, że waszym zdaniem nie jesteśmy godne, by żyć?

Że jesteśmy mniej warte niż zarodek, który w sobie nosimy? Że nasze życie nic nie znaczy? Że dla państwa i jego instytucji każda z nas, jej godność, jest zerem?

Proponujecie dokonywanie rytualnych mordów na kobietach i zmuszanie ich do rodzenia dzieci gwałcicielom? Wy, mężczyźni noszący sutanny, którzy nigdy nie zajdziecie w ciążę i nie zostaniecie zgwałceni? Którzy nigdy nie umrzecie z powodu prawa, które chcecie wprowadzić, z powodu całkowitego zakazu aborcji?

Pokazaliście, że nie macie wstydu. Brak Wam przyzwoitości i godności, brak Wam szacunku dla życia, którym wycieracie sobie gombrowiczowską gębę. Nie macie prawa mówić o wartościach, bo tą niegodną, odrażającą i nieludzką propozycją pokazaliście, że jesteście ich pozbawieni. Wartości to nie jest gadanina w sejmie czy z ambony, wartości to jest postawa, sposób życia.

Ogarnęło Was szaleństwo i żądza władzy, żądza kontrolowania drugiego człowieka.

Jak śmiecie nas pouczać i mówić o świętości życia – Wy, kler – odpowiedzialny za przemoc na setkach tysięcy dzieci, za od lat i wciąż, zamiataną pod dywan pedofilię? Kim jesteście, by uważać się za lepszych? Jakie macie prawo, by mówić, co jest moralne i jak ludzie powinni postępować? Jak wielka jest w was pycha, że uważacie swoje sumienia za więcej warte od sumień innych?

Jak możecie w ogóle mieć czelność proponować „debatę” na temat pozbawienia nas, kobiet prawa do decydowania o sobie? Jak daleko zaszła Wasza pycha i pogarda, że wyobrażacie sobie, że będziecie nas zabijać w imię własnych przekonań, szaleństwa i fanatyzmu? Że pozbawicie nas wolności i godności i potraktujecie jak swoją własność? Że nie zaprotestujemy?

Mam dla was księża, politycy PiS-u i wszyscy inni, którzy chcą mnie zabić informację: możecie iść do diabła. Zabierzcie łapy od mojego ciała i idźcie do samego diabła. Moje ciało należy do mnie. Nie do księży, biskupów, czy arcybiskupów, nie do mężczyzny, który może mnie zgwałcić, nie do polityków PiS, i nie do papieża. Jest moje i ja, tylko ja, będę o nim decydować.

Jeśli PiS przyjmie tę ustawę będę aktywnie protestować. Jeśli będzie trzeba stanę pod kancelarią premiera czy sejmem i zamieszkam w namiocie, będę wzywać wszystkie kobiety, żeby się do mnie przyłączyły. Zrobię wszystko co możliwe i co niemożliwe, pójdę i napiszę wszędzie, zaalarmuję każdą instytucję i organizację w kraju i za granicą, pozwę państwo polskie i powiem wszystkim w Europie i na świecie, że w Polsce dokonuje się holokaust kobiet.

W głowach się wam poprzewracało, jak widzę, szanowni księża i wspierający ich populiści,i czas już najwyższy nazwać wasze poczynania po imieniu, powiedzieć stop. Jesteście fanatykami.

Tekst stanowi przedruk ze strony autorki na Facebooku – za jej zgodą. 

Podziel się opinią:
Pin Share

Comments

comments

About The Author

mm

Pracuje w: Telewizja Superstacja i RDC

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *