18. 06. 2024

Nowe artykuły:
Trzecia rewolucja przemysłowa

Trzecia rewolucja przemysłowa

Trzecia rewolucja przemysłowa – model produkcji przemysłowej oparty na: komputeryzacji, wykorzystywaniu nowych (obecnie: odnawialnych) źródeł energii, automatyzacji procesów pracy, nowoczesnych środkach telekomunikacji i transportu.

Trochę inne podejście prezentuje Jeremy Rifkin, który w książce „Trzecia rewolucja przemysłowa. Jak literalny model władzy inspiruje całe pokolenia i zmienia oblicze świata” buduje wizję wielkiej fuzji technologii internetowych i odnawialnych źródeł energii. Opisuje koncepcję milionów ludzi produkujących energię elektryczną w swoich własnych domach, biurach i fabrykach, a następnie dzielących się nią za pośrednictwem „energetycznego Internetu”, dokładnie tak samo, jak dziś tworzymy i wymieniamy w sieci informacje.

Podziel się opinią:
Pin Share

Comments

comments

« Back to Glossary Index

About The Author

Innowator. Ukończył studia na Wydziale Filozoficznym KUL; stypendysta u prof. Leszka Kołakowskiego na University of Oxford. Ukończył także studia podyplomowe: Zarządzanie Finansami i Inwestycje Finansowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Zajmuje się filozofią miasta, architektury (w ramach think-tanku BioCity Project) oraz trendami rozwojowymi w kulturze i cywilizacji, prowadzącymi do zmiany panujących paradygmatów. Także właściciel innowacyjnej agencji konsultingu terytorialnego: Metamorphosis Innova City. W jej ramach zaprojektował i wdrożył kilkanaście innowacyjnych marek i strategii terytorialnych dla wielu polskich miast, w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju i deliberacji społecznej. Współzarządzający Fundacją Nowej Kultury. Redaktor portalu progg.eu Napisz do mnie

Related posts